Leica Digicat 550i - sada (+ generátor a kleště)

72 479 Kč vč. DPH

Detektor kovových vodičů a potrubí Leica Digicat 500i / 550i je speciální průmyslový profesionální nástroj pro využití při stavbách silnic, při výkopových a jiných pracích v obydlených a průmyslových oblastech.

 • Popis

Leica Digicat 550i

 

Sada s generátorem Digitex 8/33 a signálními kleštěmi

 

Sada obsahuje:

 

 • DIGICAT 550i
 • Generátor signálu Digitex 8/33 (pro
 • signální kleště
 • pevnou přepravní tašku pro všechny součásti sady

 

Detektor kovových vodičů a potrubí Leica Digicat 500i / 550i je speciální průmyslový profesionální nástroj pro využití při stavbách silnic, při výkopových a jiných pracích v obydlených a průmyslových oblastech. Díky přesné detekci potrubí a vodičů uložených i hluboko v zemi předchází riziku zranění dělníků a poškození kabelů a trubek. Detektor je snadno ovladatelný. S přehledným displejem a pohodlným držením zvládne proškolení a obsluhu během okamžiku každý.

Jak Leica Digicat 500i / 550i pracuje

Přístroj převádí detekované signály na slyšitelné, snadno rozeznatelné zvuky o různé intenzitě. Akustické signály indikují uložení a směr vedení kabelu. Snadno tak lze trasu vodičů a kabelů zaznamenat i do GPS souřadnic a ty následně předat obsluze výkopových prací. Leica určuje s absolutní přesností místo a směr uložení kabelů i potrubí. Odpadá přitom riziko zranění v důsledku překopnutí skrytých vodičů nebo poškození plynových potrubí! Leica Digicat svými detekčními schopnostmi předchází zbytečným zraněním i materiálním škodám!

Výhody Leica Digicat 500i / 550i:

 1. Velmi přesná lokace kabelů, potrubí, vodičů...

 2. Snadná obsluha

 3. Spolehlivost, odolnost vůči okolnímu prostředí

 4. Variabilní rozšiřitelnost (Leica DIGISYSTEM, bluetooth, GPS)

 5. Skvělý hloubkový dosah 2m – 3m

 6. Dostupná cena

  Oba modely, jak Leica Digicat 500i, tak její vyšší verze 550i, pracují se 4 základními operačními režimy. V zásadě se oba modely od sebe neliší, mají stejný výkon, dosah a používají stejné funkce. Model 550i ale navíc umožňuje propojení s GPS. Usnadňuje tím zaznamenat trasu detekovaných vedení a potrubí. 

PRACOVNÍ REŽIMY

AUTO: Ideální pro základní a obecné prohledání terénu. Pro přesnou detekci a zaměření vedení nebo potrubí je vhodnější zvolit některý ze speciálních níže uvedených režimů:

POWER: Umožňuje hledat vodiče a kabely pod napětím..Jde o rychlý, nejpoužívanější režim pro většinu případů.

RADIO: Vyhledává signály a odezvy vodičů a potrubí, které odráží lokátorem vysílaný rádiový signál.

FREKVENČNÍ REŽIM: Za pomoci přídavného frekvenčního generátoru DigitexTM 8/33 vyvolává a následně lokalizuje frekvenci o 8 kHz nebo 33 kHz v zemi uloženém vodiči.

Práce s generátorem DIGITEX 8/33TM

Generátor je vhodný pro sítě, které samy o sobě nelze dohledat lokátorem, protože negenerují dostatek napětí. Lze jej připojit třemi základními způsoby: Pomocí krokosvorky můžete generátor připojit přímo k vodiči nebo vodicímu drátku. Druhou, bezkontaktní variantou, je připojení s využitím elektromagnetického pole vysílaného generátorem. V tomto případě lze indukovat na vodiči signál o frekvenci 8/33kHz. Poslední možností je připojení kleštěmi pod napětím.

 

Filtr zboží

Výrobci

Armand

Detech

Garrett

KTS

Lorenz

Minelab

Nexus

NOKTA Engineering

Notsi, ltd.

OKM

Teknetics

White's

XP

Rozsah cen

Od:
Do:
Army dárek k detektorům zdarma